×

ویروس استخراج بیت کوین

خانه » اخبار » ویروس استخراج بیت کوین
زمان : ۱۷ مهر ۱۳۹۸ دسته بندی : اخبار
رای دادن به نوشته

استخراج مخفیانه بیت کوین در برخی سایت ها با استفاده از کامپیوتر کاربران

ویروس استخراج بیت کوین ، تروجان استخراج ارز دیجیتال ، هک کردن بیت کوین ، سایت های آلوده استخراج بیت کوین ، افزایش پردازش ناگهانی CPU ، مشکل کند شدن ناگهانی سیستم ، استخراج مخفیانه بیت کوین در برخی سایت ها با استفاده از کامپیوتر کاربران ، کنترل رایانه های کاربران و استخراج پول مجازی …

ویروس استخراج بیت کوین

ویروسی شدن ۷۴۰۰ وب سایت

مجرمان اینترنتی با قرار دادن ویروسی در ۷۴۰۰ وب سایت در سراسر جهان، کنترل رایانه های کاربران مبتلا را به دست گرفتند و پول مجازی استخراج کردند.

ماه ها قبل افشا شده بود که دو سایت متعلق به پایگاه خبری CBS به طور غیرمجاز از پردازنده اصلی رایانه کاربران خود برای استخراج پول دیجیتال استفاده می کرده اند.

حال خبر رسیده که این نوع سوءاستفاده رایج تر از آن چیزی است که در ابتدا تصور می شد.

cryptojacking

در طی این عمل که به «cryptojacking» مشهور شده، وبسایت ها با اجرای برخی کدها یک نرم افزار استخراج پول رمزنگاری شده را به صورت پنهانی درون مرورگر کاربران اجرا می کنند و از این طریق پول های دیجیتال از جمله بیت کوین را به دست می آورند.

کیت CoinHive

بر اساس گزارش های منتشر شده این فرایند توسط یک کیت جاوا اسکریپت تحت عنوان «CoinHive» انجام می گیرد و ظاهراً تعداد قابل توجهی از وبسایت های فروشگاهی و مشهور مدت ها است که به این کار مشغول هستند.

در این میان هستند کسانی که این کار کاملاً معقول و قانونی می دانند. به عقیده این افراد وبسایت ها در عوض ارائه محتواهای رایگان به کاربران خود حق دارند که بخشی از هزینه هایشان را از این طریق تامین نمایند.

به خصوص که با این کار جز افزایش مصرف شارژ باتری هزینه خاصی به کاربران تحمیل نمی کند.

گروه امنیتی «Willem de Groot»

اما یافته جالب دیگر در این خصوص را گروه امنیتی «Willem de Groot» منتشر ساخته. آنها در تحقیقی جامع دریافته اند که حدود ۲۵۰۰ وبسایت فروشگاهی بزرگ در حال استخراج سکه های دیجیتال به کمک رایانه کاربران خود هستند.

نکته جالب اینجاست که محققین این موسسه معتقدند حدود ۸۰ درصد از مدیران وبسایت های مذکور خود نیز از چنین موضوعی آگاهی ندارند، بلکه وبسایت آنها با آلوده شدن به یک بدافزار به بزاری واسط برای استخراج سکه های دیجیتال برای دیگران تبدیل شده است.

این موسسه امنیتی معتقد است که به روز نبودن سامانه های فروشگاهی و عدم رعایت تمام متدهای امنیتی از طرف وبمسترها عامل گرفتار شدن این تعداد قابل توجه از فروشگاه ها به بدافزار مذکور است.

نشانه های فعال بودن نرم افزار استخراج

یکی از نشانه های فعال بودن نرم افزار استخراج مخفی پول دیجیتال افزایش کارکرد CPU تا حدود ۹۰ درصد توسط مرورگرها است.

گرچه بالا رفتن کارکرد پردازنده در هنگام مرور وب – به خصوص در زمان استفاده از مرورگر کروم- همواره به معنی آلوده بودن وبسایت ها نیست.

جاوااسکریپت

علاوه بر این هنگام بارگذاری بسیاری از سایت ها می توانید بارگذاری فایل coinhive.js را نیز رصد کنید، گرچه برخی دیگر پنهانی تر از این عمل می کنند.

جلوگیری از سوءاستفاده

برای جلوگیری از سوءاستفاده چنین ابزارهایی دو راه اصلی توصیه می شود. اول استفاده از نرم افزارها یا افزونه های معتبری که مانع از نمایش تبلیغات می شوند (ad-blocker).

ویرایش دستی فایل hosts

دوم ویرایش دستی فایل hosts ویندوز در مسیر windows\system32\drivers\etc به کمک نرم افزار Notepad و افزودن آدرس های coin-hive.com و coinhive.com به فهرست سایت های بلاک شده.

کلمات کلیدی :

ویروس استخراج بیت کوین ، تروجان استخراج ارز دیجیتال ، هک کردن بیت کوین ، سایت های آلوده استخراج بیت کوین ، افزایش پردازش ناگهانی CPU ، مشکل کند شدن ناگهانی سیستم ، استخراج مخفیانه بیت کوین در برخی سایت ها با استفاده از کامپیوتر کاربران ، کنترل رایانه های کاربران و استخراج پول مجازی …

دیدگاه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

افزایش بازدید گوگل رایگان